Strona główna » Chlorella

Chlorella

Przy jakich problemach zdrowotnych stosuje się Chlorellę?

Chlorella pyrenoidosa

W żadnym wypadku Chlorelli ani innych zielonych produktów nie mylmy z lekami. Zielone produkty żywnościowe nie mają nic wspólnego z lekami oprócz tego, ze czasem działają lepiej. Dlaczego? Ponieważ często rozwiązują przyczynę choroby, a nie jej objawy. Chlorella działa korzystnie przy problemach w których powstaniu swój współudział ma złe odżywianie. 

A tak jest w zasadzie przy wszystkich. 

Zalecenie tego skoncentrowanego warzywa jest odpowiednie dla zdrowych, żeby przedłużyli sobie zdrowie i dla chorych, żeby przyspieszyć leczenie. Tak samo jest ogólnie słuszne zalecenie „suplementu” ruchu, odpoczynku, spożywania dużej ilości płynów, czułości itd. Te „suplementy zdrowia” są odpowiednie dla zdrowych i chorych z tych samych powodów. „Suplementy” czynią system immunologiczny bardziej zdolnym do walki. Odpowiedz na pierwotne pytanie o użycie Chlorelli przy „konkretnych” problemach jest taka sama jak o użycie pozostałych „suplementów”. Na jaką chorobę nie jest odpowiedni suplement „czułości” współczucia, pieszczoty czy aromaterapii? Przy takiej chorobie nie działa korzystnie enzymoterapia, terapia witaminowa, picie dużej ilości płynów i helioterapia?

Chlorella i kamienie budulcowe życia

Algi są bogatsze w minerały niż rośliny lądowe. Chlorella zawiera 20x więcej żelaza niż szpinak. Dzięki witaminom z grupy B, C i chlorofilowi walczy z niedokrwistością. Wapnia ma 11x więcej niż mleko krowie! Magnez wspiera aktywność nerwową i mięśniową. Jej minerały wiążą się organicznie i są maksymalnie wykorzystywane. Minerały wypierają z organizmu metale ciężkie. Minerały pomagają komórkom w przyjmowaniu wody i przez to umożliwiają wypłukiwanie toksyn. Przy ich dostatecznej ilości substancje trujące gorzej wbudowują się w organizm.

Chlorella – konserwa pełna witamin

Pod względem zawartości kilku witamin absolutnie prowadzi. Jest przebogata w witaminy grupy B. W ten sposób zwiększa odporność organizmu na stres. Zawiera molekuły młodości – przeciwutleniacze, witaminę C, a przede wszystkim beta karoten. Nowoczesne teorie widza przyczynę starzenia w działaniu „wolnych rodników”. Przeciwutleniacze powstrzymują ich zabójcze, kaskadowe działanie. Zmniejszają ilość odpadów komórkowych, przez co spowalniają proces starzenia. Komórki chronione przez antyoksydanty żyją „radośniej” i dłużej. Antyoksydanty nie usuwają odpadów ale chronią przed ich powstawaniem. W ten sposób oczyszczają i odmładzają organizm na poziomie molekularnym. Codziennie słyszymy od osób korzystających z dobrodziejstw Chlorelli o ich lepszym samopoczuciu i pozytywnych skutkach.

Chlorella – Interakcje z innymi lekami

Chlorella nie wchodzi w interakcje z żadnymi lekami, innymi suplementami, ani substancjami zawartymi w kawie, herbacie, czy z alkoholem. Oznacza to, że niepożądane objawy nie wystąpią nawet wtedy, kiedy pastylki stworzone z tej algi popijesz kawą, co w przypadku wielu suplementów syntetycznych skończyłoby się ostrą biegunką, mdłościami, nie wspominając o ograniczeniu do zera skuteczności danego suplementu.

W przypadku alg oczywiście możesz się skonsultować ze swoim dietetykiem, jednak głównie w celu ustalenia zalecanej dawki – przeciwwskazań do stosowania tego suplementu praktycznie nie stwierdzono, jedynie osoby borykające się z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi powinny wstrzymać się od włączenia jej do swojej diety.

W przypadku pozostałych osób jedynym powodem, aby zrezygnować z suplementacji, może być pełnowartościowa dieta, w której nie brakuje żadnej substancji, co, zważywszy na dominujący dziś styl życia, jest raczej wątpliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *